O projekcie
Idea projektu powstała w 2007 r. Dwie osoby ze wspólnoty Efraim postanowiły zorganizować w trakcie trójmiejskich Juwenaliów będącą świadectwem wiary imprezę. Wkrótce okazało się, że osób chętnych do współtworzenia projektu jest więcej. Inicjatywa otrzymała nazwę „Otwórz Oczy”.

Najpierw dość nieśmiało zaczęły się rozmowy z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej na temat możliwości zorganizowania projektu jako imprezy towarzyszącej Neptunaliom. Pomimo początkowego zdziwienia ;) Samorząd wyraził zgodę i mogliśmy zorganizować pierwszą edycję „OO” w 2007 roku.

Podjęliśmy decyzję, że każda kolejna edycja „Otwórz Oczy” będzie miała motto przewodnie. W 2007 roku było to hasło: „Skosztuj, zobacz… dobry jest Bóg”, w ubiegłym roku postawiliśmy na słowa z Apokalipsy Św. Jana „Obyś był zimny albo gorący!”. A w tegorocznej edycji przyświecać nam będą słowa

"Nie zwlekaj z nawróceniem do Pana ani nie odkładaj tego z dnia na dzień".

W roku ubiegłym poprzez poszczególne elementy projektu, takie jak konferencje, warsztaty, film, koncert chcieliśmy zaprosić wszystkich uczestników do wejścia w refleksję nad wartościami, na które warto postawić w swoim życiu. Jezus wyzwala i przynosi radość. To chcielibyśmy pokazać innym studentom i zachęcić każdego z nich do radykalnego opowiedzenia się za Tym, który jest prawdziwą wolnością.

W 2008 roku projekt został objęty patronatem honorowym J.E. Ks. Abp Tadeusza Gocłowskiego. Organizując ówczesną edycję pamiętaliśmy o jego słowach dotyczących postawy radykalizmu życiowego:

„(…)Nie chodzi tu tylko o radykalizm wewnętrzny, ale również ten o charakterze świadectwa, a więc zewnętrzny, czytelny dla wszystkich. Tylko taki radykalizm może przywrócić autentyczne, radosne i widzialne świadectwo i stać się pociągającym znakiem dla współczesnego świata, który mimo silnej laicyzacji, jakiej ulega, poszukuje świadków prawdy i miłości.”

W organizacji „Otwórz Oczy” nieocenioną pomoc otrzymaliśmy i ciągle otrzymujemy od Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy.
 
 

Patronaty

Reklama

Współpraca

Reklama
Reklama